Rezultate Campionatul National de Kick Box Full Contact | 21 iunie 2014

Pe 21 iunie 2014 la Centrul Sportiv Apollo a avut loc Campionatul National de Kick Box Full Contact si prima Editie a Cupei Campionilor la Kick Box Kick Light. In competitie au fost inscrise 17 cluburi cu un total de 76 sportivi ,impartiti pe ctg. de varsta, greutate, stiluri.

10485524_689499937752829_5154963745701484002_n

Clasamentul pe cluburi in urma victoriilor obtinute la Cupa Campionilor- Kick Light aratat astfel:

  • Locul 1 – CS Sora Ciprian
  • Locul 2 – Clubul Roman de Kendo
  • Locul 3 – CS Giony Fight Turnul Severin

Este a treia competitie importantă din calendarul Federaţiei Române de Arte Marţiale de Contact, în această jumătate de an, urmând ca, în data de 19 iulie, sa se încheie activitatea internă, prin organizarea Cupei României la tatami (Semicontact, Light Contact şi Kick Light), iar, la ring va urma Capionatul Naţional de Muay Thai. Până în prezent, la ring s-au desfăşurat probele de Kick Box – K1, Kick Box – Low Kick şi Kick Box – Full Contact la toate categoriile de vîrstă: 15-16 ani (juniori mici), 17-18 ani (juniori mari), +18 ani (seniori).

Campionatul Naţional de Kick Box – Full Contact

Meci 86 Kg – Loc 1 – Ungureanu Jane – CS Sora Ciprian

JUNIORI MICI (15-16 ani)

  • 54 kg
  • Loc 1 – Gingu Dorin – C.S Kami Bucureşti
  • Loc 2 – Miron David – C.S Kick Box Ursoi Constanţa
  • 63,5 kg
  • Loc 1 – Iancu Liviu – C.S Kick Box Ursoi Constanţa
  • Loc 2 – Duna Alexandru – CS Victoria Moreni-Dâmboviţa

JUNIORI MARI (17-19 ani)

  • 71 kg
  • Loc 1 – Chelariu Eduard – C.S Kick Box Ursoi Constanţa
  • Loc 2 – Matei Cornel – CS Rizea Wushu-Târgovişte
  • 75 kg
  • Loc 1 – Chirea Valentin – Clubul Roman de Kendo
  • Loc 2 – Mihaila Adelin – CS Rizea Wushu-Târgovişte

JUNIOARE

  • 60 kg
  • Loc 1 – Barbu Nicoleta – C.S Kami Bucureşti
  • Loc 2 – Bursuc Francesca – C.S Kami Bucureşti

SENIORI

  • 63,5kg
  • Loc 1 – Tarmoaca Ştefan Gabriel – CS K1.Galati
  • Loc 2 – Vasiliev Ionuţ Cristian – C.S KickBox Ursoi Constanţa
  • 67Kg
  • Loc 1 – Lapusneanu Marian – CS K1.Galaţi
  • Loc 2 – Man Iuliu Ioan – CS Sora Ciprian
  • 71 kg
  • Loc 1 – Buzdugan Cezar – SCM Bacău
  • Loc 2 – Chivu Ionuţ – Takayama Bucureşti
  • 81 Kg
  • Loc 1 – Cocean Marius – CS Preda Piteşti
  • Loc 2 – Prisaceanu Marius – Rizea Wushu-Târgovişte
  • 86 Kg
  • Loc 1 – Ungureanu Jane – CS Sora Ciprian
  • Loc 2 – Rusu Dumitru – CS Takayama Bucureşti
  • +91 Kg
  • Loc 1 – Ionescu Cosmin CS – Absoluto Bucureşti
  • Loc 2 – Bordianu Niculae – CS Sora Ciprian
Cupa Campionilor – Kick Box Kick Light

CADEŢI MICI (11-12 ani) 

  • 32kg
  • Loc 1 – Ghindeanu Costin – C.S Kick Box Ursoi Constanţa
  • Loc 2 – Nedelcu Daniel – Clubul Roman de Kendo
  • 37Kg
  • Loc 1 – Marinescu Iulian – CS Sei Budokai Gaesti
  • Loc 2 – Droma Theodor – Clubul Roman de Kendo
  • 42 Kg
  • Loc 1 – Bratu Mihai – CS Sei Budokai Gaesti
  • Loc 2 – Tandarescu Alexandru – CS Ambitia Madalin Ploieşti
  • 47 kg
  • Loc 1 – Stegaru Sabin – CS Giony Fight Tr. Severin
  • Loc 2 – Purcel Danut – CS Sora Ciprian

CADEŢI MARI (13-15 ani)

  • 42 Kg
  • Loc 1 – Huian Eduard – C.S Kick Box Ursoi Constanţa
  • Loc 2 – Neblea Alexandru – CS Sei Budokai Gaesti
  • 47 Kg
  • Loc 1 – Boboc Georgian – CS Tsunami Bucureşti
  • Loc 2 – Sandulescu Bogdan – CS Sport Univers Bucureşti
  • 52 Kg
  • Loc 1 – Iancu Alexandru – CS Sora Ciprian
  • Loc 2 – Manolache Emil – CS Ambitia Madalin Ploieşti
  • 57 Kg
  • Loc 1 – Purcel Marian – CS Sora Ciprian
  • Loc 2 – Pupaza Loren – SCM Bacău
  • 69 Kg
  • Loc 1 – Jabbari Homaiun – Clubul Roman de Kendo
  • Loc 2 – Isop Robert – CS Kick Box Ursoi Constanţa

JUNIORI (16-18 ani)

  • 57 Kg
  • Loc 1 – Balica Irinel – CS Giony Fight Tr.Severin
  • Loc 2 – Negoi Emil – CS Ambitia Madalin Ploieşti
  • 63 Kg
  • Loc 1 – Baculesc Iulian – CS Ambitia Madalin Ploieşti
  • Loc 2 – Branzei Bogdan – C.S Kick Box Ursoi Constanţa
  • 74 Kg
  • Loc 1 – Ionescu Mihail – Clubul Roman de Kendo
  • Loc 2 – Tanase Stefan – CS Tsunami Bucureşti

SENIOARE

  • 60 Kg
  • Loc 1 – Belbita Diana – CS Victoria Moreni
  • Loc 2 – Mitroiu Gabriela – CS Absoluto Bucureşti

SENIORI

  • 69kg
  • Loc 1 – Stefan Andrei – CS UNEFS Bucureşti
  • Loc 2 – Manea Andrei – CS Sora Ciprian
  • 74 Kg
  • Loc 1 – Ivanof Mihai – CS UNEFS Bucureşti
  • Loc 2 – Toc Alin – CS Sora Ciprian
  • 86 Kg
  • Loc 1 – Berbec Cristian – CS Akatsuki Panteliomon
  • Loc 2 – Dino Popov – CS Absoluto Bucureşti

* Informaţiile ne-au fost furnizate de domnul Ion Gârbea, preşedinte All-Styles, FRAMC.

Comments

comments

Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *